Το Κέντρο Υγείας "Νοσηλευτική Σύρου" ιδρύθηκε το 2018 από τον Ζιόγλη Βασίλειο πτυχιούχο της Νοσηλευτικής σχολής του ΑΤΕΙ Θεσσαλονίκης.
Συγκαταλέγεται στις εταιρίες Πρωτοβάθμιας Φροντίδας Υγείας, παρέχοντας υπηρεσίες νοσηλείας κατ΄οίκον με έδρα την Σύρο και αναπτύσσεται από μία δημιουργική ομάδα ανθρώπων με όραμα και αποστολή.
Η Ομάδα μας είναι στελεχωμένη με έμπειρους και καταρτισμένους νοσηλευτές και αποκλειστικές νοσοκόμες, που με τη συνεχή εκπαίδευση και τη συνεχή αναβάθμιση του τεχνολογικού εξοπλισμού, καταφέρνει και παρέχει την καλύτερη ποιότητα στον τομέα των υπηρεσιών υγείας.
Η Κατ' οίκον νοσηλεία απευθύνεται σε χειρουργημένους ασθενείς, άτομα που δεν μπορούν να μετακινηθούν, ασθενείς με χρόνιες παθήσεις και επιπλέον σε άτομα που για ψυχολογικούς λόγους αποφεύγουν το νοσοκομείο. Τα οφέλη που παρέχει είναι σημαντικά. Μειώνει τον κίνδυνο ενδονοσοκομειακών λοιμώξεων, βοηθά και συμβάλει στη γρήγορη και ασφαλή ανάρρωση του ασθενούς και βελτιώνει την ψυχική του διάθεση.
Συνοπτικά οι υπηρεσίες: